از پودر پروتئین چه می‌دانید؟

پودر پروتئین،  نوعی مکمل غذایی است که برای اهدافی مانند افزایش عضله و کاهش وزن استفاده می شود. پودر پروتئین معمولا از پروتئین تخم مرغ، محصولات لبنی مانند آب پنیر، سویا یا سایر منابع پروتئین گیاهی تهیه می شود. این ماده مغذی را  را می توان به نوشیدنی ها و غذا اضافه کرد تا پروتئین دریافتی را افزایش دهد. این فرآورده ها برای برخی افراد مانند بیماری های خاص یا به دلیل پیری ماهیچه ها نیز تجویز می شود، زیرا نیاز بدن به پروتئین با مصرف غذا تامین نمی شود.

پودر پروتئین

نقش پودر پروتئین در  افزایش حجم عضلانی و کاهش وزن

افرادی مانند ورزشکارانی که می خواهند توده عضلانی بسازند می توانند از پودر پروتئین در کنار یک رژیم غذایی سالم استفاده کنند. استفاده از این محصول باعث بهبود متابولیسم بدن و سوزاندن کالری در زمان استراحت می شود.
به گفته محققان، خوردن یک رژیم غذایی پروتئینی می تواند به کنترل اشتها و تسهیل کاهش وزن کمک کند. البته باید توجه داشت که گنجاندن این گونه مکمل ها در رژیم غذایی جایگزین تغذیه مناسب نیست و فقط به عنوان مکمل استفاده می شود.

شرایط مصرف مکمل های پروتئینی در سالمندان

پس از 30 سالگی، تقریباً 3 تا 5 درصد توده عضلانی در هر دهه زندگی کاهش می یابد. مصرف مکمل های پروتئینی زیر نظر پزشک می تواند به رفع این مشکل کمک کند. با این حال، برای نتایج بهتر باید از یک برنامه ورزشی منظم پیروی کرد. افرادی که به دلیل بیماری های زمینه ای مرتبط با تحلیل عضلانی مستعد از دست دادن توده عضلانی هستند باید با پزشک مشورت کنند و در صورت نیاز از این محصولات استفاده کنند.

پودر پروتئین

کدام پودر پروتئین خوب است؟

همه مکمل های پروتئینی از نظر تغذیه ای مفید نیستند زیرا ممکن است توسط مقامات بهداشتی تایید نشده باشند. علاوه بر این، برخی از انواع تقلب در این محصولات وجود دارد. بنابراین باید محصول تایید شده ای را انتخاب کنید که دارای برند و استانداردهای لازم باشد. از سوی دیگر، توجه به این نکته ضروری است که پودر پروتئین جایگزین منابع غذایی غنی از پروتئین نمی شود و باید با یک رژیم غذایی متعادل و متنوع همراه باشد.

تبلیغات شما

بهترین زمان نوشیدن آب انار

انار از دیرباز به عنوان یکی از میوه‌هایی با ارزش غذایی بالا و خواص بسیار مفید برای سلامتی شناخته شده است. همچنین، آب انار نیز

به ما ملحق شوید